5CGXFC4C6U19A7N
Mfr.Part #
5CGXFC4C6U19A7N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 224 I/O 484UBGA
Base Part Number :
5CGXFC4
Factory Lead Time :
8 Weeks
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Height Seated (Max) :
1.9mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Length :
19mm
Number of Inputs :
224
Terminal Pitch :
0.8mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
19mm
Number of Logic Elements/Cells :
Total RAM Bits :
Package / Case :
484-FBGA
Number of Terminations :
484
Number of Outputs :
224
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
3 (168 Hours)
HTS Code :
BOTTOM
Number of I/O :
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Supply Voltage :
1.1V