5CGXFC3B6U19C6N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CGXFC3B6U19C6N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
484-FBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 208 I/O 484UBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Outputs :
224
Number of LABs/CLBs :
Number of Inputs :
224
Total RAM Bits :
Height Seated (Max) :
1.9mm
Series :
Cyclone® V GX
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tray
Terminal Position :
BOTTOM
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
484-FBGA
Number of Logic Cells :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
19mm
Number of Terminations :
484
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Supply Voltage :
1.1V
Qualification Status :
Not Qualified
Base Part Number :
5CGXFC3
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V