5CGXBC7C6U19C7N
Mfr.Part #
5CGXBC7C6U19C7N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
Base Part Number :
5CGXBC7
Supply Voltage :
1.1V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Cyclone® V GX
Number of I/O :
240
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Package / Case :
484-FBGA
Number of Inputs :
240
Height Seated (Max) :
1.9mm
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Length :
19mm
Terminal Pitch :
0.8mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Width :
19mm