5AK3R3CDAAI
Mfr.Part #
5AK3R3CDAAI
Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
NP0
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Capacitance :
3.3pF
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Published :
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25pF
Diameter :
4mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Datasheets
5AK3R3CDAAI
KYOCERA AVX 5AK3R3CDAAI
CLSSITC (NP0) 3.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.157Dia 4.00mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
5AK3R3CDAAI Overview
A program's size/dimension is 0.157Dia 4.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 2.4892mm.
5AK3R3CDAAI Features
a size/dimension of 0.157Dia 4.00mm