5AK100JDAAI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5AK100JDAAI
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
CLSSITC (NP0)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
10pF
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Packing Method :
Ammo Pack; Tape
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
4mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%