5AGXMB7G4F35C5N
Mfr.Part #
5AGXMB7G4F35C5N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
Terminal Pitch :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Part Number :
5AGXMB7
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
544
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Height Seated (Max) :
2.7mm
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Number of Inputs :
544
Number of LABs/CLBs :
JESD-609 Code :
e1
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
not_compliant
Clock Frequency :
622MHz
Width :
35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
1.1V
Length :
35mm