5AGXMB5G4F40C5N
Mfr.Part #
5AGXMB5G4F40C5N
Package / Case
1517-BBGA
Description
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA
Width :
40mm
Number of Inputs :
704
Length :
40mm
Number of I/O :
704
RoHS Compliant
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Supply Voltage :
1.1V
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
2.7mm
Clock Frequency :
622MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ