5AGXMB3G4F40C4N
Mfr.Part #
5AGXMB3G4F40C4N
Package / Case
1517-BBGA
Description
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA
Length :
40mm
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
704
Number of Outputs :
704
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
1.1V
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Clock Frequency :
670MHz
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Package / Case :
1517-BBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of LABs/CLBs :
Number of Inputs :
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
2.7mm
Width :
40mm