5AGXMB3G4F35C5N
Mfr.Part #
5AGXMB3G4F35C5N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Outputs :
544
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
544
HTS Code :
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of I/O :
Base Part Number :
5AGXMB3
Height Seated (Max) :
2.7mm
BOTTOM
JESD-609 Code :
e1
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Total RAM Bits :
Qualification Status :
Not Qualified
Clock Frequency :
622MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
35mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
35mm
Supply Voltage :
1.1V