5AGXMB1G6F31C6N
Mfr.Part #
5AGXMB1G6F31C6N
Package / Case
896-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 384 I/O 896FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Base Part Number :
5AGXMB1
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Terminations :
896
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Width :
31mm
Terminal Form :
Ball
Length :
31mm
Height Seated (Max) :
2.7mm
Package / Case :
896-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
384
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
384
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Clock Frequency :
500MHz
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
Tray
HTS Code :
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V