5AGXMB1G4F35I5G
Mfr.Part #
5AGXMB1G4F35I5G
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
Height Seated (Max) :
2.7mm
Number of I/O :
544
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Supply Voltage :
1.1V
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
35mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Terminal Pitch :
1mm
Length :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Organization :
136880 CLBS
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V