5AGXMB1G4F31C5N
Mfr.Part #
5AGXMB1G4F31C5N
Package / Case
896-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 384 I/O 896FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
Clock Frequency :
622MHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
BOTTOM
Number of Outputs :
384
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
1.1V
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Terminal Pitch :
1mm
Length :
31mm
Width :
31mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Number of Terminations :
896
Base Part Number :
5AGXMB1
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
JESD-609 Code :
e1
Number of I/O :
384
Number of Inputs :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Package / Case :
896-BBGA, FCBGA
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
2.7mm