5AGXMA7G4F31I3N
Mfr.Part #
5AGXMA7G4F31I3N
Package / Case
896-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 384 I/O 896FBGA
Length :
31mm
Number of I/O :
384
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Series :
Arria V GX
Number of Terminations :
896
JESD-609 Code :
e1
HTS Code :
Base Part Number :
5AGXMA7
Voltage - Supply :
1.12V~1.18V
Total RAM Bits :
Width :
31mm
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Clock Frequency :
670MHz
Supply Voltage :
1.15V
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Height Seated (Max) :
2.7mm