5AGXFB5K4F40C5N
Mfr.Part #
5AGXFB5K4F40C5N
Package / Case
1517-BBGA
Description
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Packaging :
Tray
Base Part Number :
5AGXFB5
Supply Voltage :
1.1V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Form :
Ball
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
HTS Code :
Height Seated (Max) :
2.7mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
Mounting Type :
Arria V GX
Factory Lead Time :
8 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Package / Case :
1517-BBGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Total RAM Bits :
Number of Inputs :
704
Width :
40mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
40mm