5AGXFB3H4F35I5N
Mfr.Part #
5AGXFB3H4F35I5N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
Width :
35mm
HTS Code :
Supply Voltage :
1.1V
Number of LABs/CLBs :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
JESD-609 Code :
e1
Number of I/O :
544
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Terminal Pitch :
2.7mm
Number of Outputs :
544
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Clock Frequency :
622MHz
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Total RAM Bits :
Terminal Position :
BOTTOM
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Arria V GX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
35mm
Height Seated (Max) :
1mm