5AGXBA5D4F35C4N
Mfr.Part #
5AGXBA5D4F35C4N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Description
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
544
Clock Frequency :
670MHz
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
35mm
Base Part Number :
5AGXBA5
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Series :
Arria V GX
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Total RAM Bits :
Surface Mount :
yes
Length :
35mm
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
544
Number of Outputs :
Supply Voltage :
1.1V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Height Seated (Max) :
2.7mm