5962-8515508RA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5962-8515508RA
Manufacturer
Texas Instruments
Description
TIBPAL16R4-30M LOW-POWER HIGH-PE
Stock
13
In Stock :
13
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
PLDs (Programmable Logic Device)
Power Supplies :
5 V
Reach Compliance Code :
not_compliant
In-System Programmable :
No
Series :
Terminal Position :
Dual
Number of Product Terms :
64
Terminal Pitch :
2.54 mm
Pin Count :
20
Package Shape :
RECTANGULAR
Additional Feature :
POWER-UP RESET
Temperature Grade :
Military
Surface Mount :
No
Packing Method :
Tube
Width :
7.62 mm
ECCN Code :
3A001.A.2.C
Number of Inputs :
12
JESD-30 Code :
R-GDIP-T20
Propagation Delay :
30 ns
Number of I/O Lines :
4
HTS Code :
Terminal Form :
THROUGH-HOLE
Package :
Tube
Number of Outputs :
8
Factory Lead Time :
1 Week
Length :
24.2 mm
Number of Dedicated Inputs :
8
Output Function :
MIXED
Seated Height-Max :
5.08 mm