595D107X96R3C4T
Mfr.Part #
595D107X96R3C4T
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2812
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Depth :
3.2mm
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Published :
Capacitance :
100μF
Leakage Current :
0.0063mA
Tolerance :
±10%
Height :
2.5mm
TANTAMOUNT®, 595D
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e4
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Tan Delta :
0.08
Terminal Finish :
Gold (Au)
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
7.1mm
Ripple Current :
740mA
Manufacturer Size Code :
C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)