595D106X9010A4T
Mfr.Part #
595D106X9010A4T
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1507
Tantalum Capacitors
Height :
1.4mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Depth :
1.8mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.146Lx0.071W 3.70mmx1.80mm
Manufacturer Size Code :
A
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
3.7mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dissipation Factor :
6 %
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~125°C