595D106X0035D4T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
595D106X0035D4T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Length :
7.493mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Series :
TANTAMOUNT®, 595D
Capacitance :
10μF
Mount :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.2926mm
Type :
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) :
430mOhm
Max Operating Temperature :
125°C