595CH65M5360DG
Mfr.Part #
595CH65M5360DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 65.5360MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Strip
Frequency :
65.536MHz
Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Power Supplies :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
CMOS
Number of Terminations :
6
Absolute Pull Range (APR) :
±15ppm
Series :
Si595
Operating Frequency :
65.536MHz
Datasheets
595CH65M5360DG
Skyworks Solutions, Inc. 595CH65M5360DG
595CH65M5360DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD