595CG10M0000DG
Mfr.Part #
595CG10M0000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
7 mm x 5 mm x 1.8 mm
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED SINGLE
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Length :
7 mm
Base Resonator :
Crystal
Current Rating :
100 mA
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Output Format :
CMOS
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Load Capacitance :
15 pF
Height :
1.8 mm
Type :
Differential/Single-Ended
Product Status :
Active
Mounting Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
RoHS :
Details
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
±35ppm
Ratings :
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Width :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Series :
Si595
Package / Case :
7 mm x 5 mm x 1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
100mA
Frequency :
10 MHz to 810 MHz
Datasheets
595CG10M0000DG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 595CG10M0000DG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Differential/Single-Ended, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Output:CMOS, Package / Case:7 mm x 5 mm x 1.8 mm, 595CG10M0000DG pinout, 595CG10M0000DG datasheet PDF, 595CG10M0000DG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 595CG10M0000DG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 595CG10M0000DG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD