595CC60M7500DG
Mfr.Part #
595CC60M7500DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 60.7500MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
±130ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
60.75MHz
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
60.75MHz
Current - Supply (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
595CC60M7500DG
Skyworks Solutions, Inc. 595CC60M7500DG
595CC60M7500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD