592D107X06W3B2T20H
Mfr.Part #
592D107X06W3B2T20H
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1611
Depth :
2.8mm
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Voltage - Rated :
6.3V
No
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
2.794mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
450mOhm
Manufacturer Size Code :
B
Size / Dimension :
0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.9878mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm