592D107X0004C2T15H
Mfr.Part #
592D107X0004C2T15H
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 4V 2812
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Mount :
Surface Mount
Ripple Current :
470mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
450mOhm
Tan Delta :
0.08
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Series :
TANTAMOUNT®, 592D
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
100μF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Depth :
3.2mm
Type :
Conformal Coated
ECCN Code :
EAR99
Published :
Voltage - Rated :
4V
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
0.004mA