592D106X9010A4T15H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
592D106X9010A4T15H
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1507
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Conformal Coated
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TANTAMOUNT®, 592D
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.146Lx0.071W 3.70mmx1.80mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Length :
3.7084mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Depth :
1.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.8034mm