591MC156M250DGR
Mfr.Part #
591MC156M250DGR
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
156.25MHz
Frequency :
156.25MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
125mA
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm