591FC148M500DG
Mfr.Part #
591FC148M500DG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Strip
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
148.5MHz
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
100mA
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
148.5MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
591FC148M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 591FC148M500DG
591FC148M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD