591FC100M000DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591FC100M000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
100mA
Operating Frequency :
100MHz
Output :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Series :
Si591
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm