591FB85M0000DGR
Mfr.Part #
591FB85M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 85.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
85MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
100mA
Frequency :
85MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
2.5V
Series :
Si591
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
591FB85M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 591FB85M0000DGR
591FB85M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD