591FB156M250DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591FB156M250DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
156.25MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
100mA
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si591
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
591FB156M250DGR
Skyworks Solutions, Inc. 591FB156M250DGR
591FB156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD