591EC25M0000DG
Mfr.Part #
591EC25M0000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
25MHz
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
Si591
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
125mA
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
591EC25M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 591EC25M0000DG
591EC25M0000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD