591BD66M6670DGR
Mfr.Part #
591BD66M6670DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 66.6670MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
66.667MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Series :
Si591
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Rise Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
66.667MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±7ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
100mA
Datasheets
591BD66M6670DGR
Skyworks Solutions, Inc. 591BD66M6670DGR
591BD66M6670DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD