591BB50M0000DG
Mfr.Part #
591BB50M0000DG
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Frequency :
50MHz
Series :
Si591
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Pins :
6
Published :
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
6 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
LVDS
Operating Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
100mA
Packaging :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
50MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
591BB50M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 591BB50M0000DG
591BB50M0000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD