591AD148M500DGR
Mfr.Part #
591AD148M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
125mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±7ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Si591
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVPECL
Frequency :
148.5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
591AD148M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 591AD148M500DGR
591AD148M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD