591AC155M520DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591AC155M520DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
155.52MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Strip
Series :
Si591
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
125mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
591AC155M520DG
Skyworks Solutions, Inc. 591AC155M520DG
591AC155M520DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD