591AA212M500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591AA212M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si591
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
212.5MHz
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
125mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
591AA212M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 591AA212M500DGR
591AA212M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD