590PC25M0000DGR
Mfr.Part #
590PC25M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
Si590
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Type :
Differential/Single-Ended
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
90mA
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Packaging :
Reel
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Frequency :
25 MHz
Datasheets
590PC25M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 590PC25M0000DGR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD