590FD249M375DG
Mfr.Part #
590FD249M375DG
Description
XTAL OSC XO 249.3750MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
249.375MHz
Output :
LVDS
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
100mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
249.375MHz
Frequency Stability :
±7ppm