590CC25M0000DG
Mfr.Part #
590CC25M0000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
90mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
590CC25M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 590CC25M0000DG
590CC25M0000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD