590CC117M765DG
Mfr.Part #
590CC117M765DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Width :
5 mm
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
117.765 MHz
Height :
1.65 mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Spread Spectrum Bandwidth :
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
90mA
Series :
Si590
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Type :
Differential/Single-Ended
Load Capacitance :
15 pF
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Product Status :
Active
Package :
Strip
Packaging :
Cut Tape
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
RoHS :
Details
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Output Format :
CMOS
Datasheets
590CC117M765DG
Skyworks Solutions, Inc. 590CC117M765DG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD