590BD24M5760DG
Mfr.Part #
590BD24M5760DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Current - Supply (Max) :
100mA
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Frequency :
24.576MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
590BD24M5760DG
Skyworks Solutions, Inc. 590BD24M5760DG
590BD24M5760DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD