590BC296M703DG
Mfr.Part #
590BC296M703DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 296.7030MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Packaging :
Strip
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
296.703MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
100mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
590BC296M703DG
Skyworks Solutions, Inc. 590BC296M703DG
590BC296M703DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD