590BC16M9344DG
Mfr.Part #
590BC16M9344DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 16.9344MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
100mA
Frequency :
16.9344MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
590BC16M9344DG
Skyworks Solutions, Inc. 590BC16M9344DG
590BC16M9344DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD