590BB148M350DG
Mfr.Part #
590BB148M350DG
Description
XTAL OSC XO 148.3500MHZ LVDS SMD
Oscillators
Output :
LVDS
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
148.35MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
100mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
590BB148M350DG
Skyworks Solutions, Inc. 590BB148M350DG
590BB148M350DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD