571AEA001680DG
Mfr.Part #
571AEA001680DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 993.4100MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
130mA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
993.41MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
2.97V~3.63V
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVPECL
Series :
Si571
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Datasheets
571AEA001680DG
Skyworks Solutions, Inc. 571AEA001680DG
571AEA001680DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD