570NCB001008DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
570NCB001008DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Max) :
108mA
Frequency :
100MHz
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si570
Output :
LVDS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
570NCB001008DG
Skyworks Solutions, Inc. 570NCB001008DG
570NCB001008DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD