570CCC000100DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
570CCC000100DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Number of Terminations :
8
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
156.25MHz
Power Supplies :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
98mA
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
15pF
Series :
Si570
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
160MHz
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Datasheets
570CCC000100DG
Skyworks Solutions, Inc. 570CCC000100DG
570CCC000100DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD