57-24D-1200-5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
57-24D-1200-5
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 29W
Stock
48
In Stock :
48
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Approval Agency :
cURus
Voltage - Output :
24V
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
Series :
Package :
Bag
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
Efficiency :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Power (Watts) :
29 W
Product Status :
Active
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
1.2A