565BBA622M080BBGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
565BBA622M080BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
6 Weeks
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
167mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Control Voltage-Max :
2.97V
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Control Voltage-Min :
0.33V
Linearity :
1.5%
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
622.08MHz
Type :
VCXO
Rise Time-Max :
0.35ns
Series :
Ultra™ Si565
Fall Time-Max :
0.35ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
622.08MHz
Datasheets
565BBA622M080BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 565BBA622M080BBGR
565BBA622M080BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD